USA (Los Angeles i Las Vegas)

       Los Angeles 2010

W Los Angeles pierwszy raz byłem w 2010r. Leciałem wtedy do Polinezji Francuskiej (w Los Angeles jest przesiadka). Lot z Londynu trwa około 11 godzin. 

Przy Alei Gwiazd jest Kodak Theatre gdzie odbywa się gala wręczenia Oscarów. 

Centrum Los Angeles ( w centrum jest  dworzec autobusowy Greyhound z tego dworca odjeżdżają autobusy do Las Vegas).

Santa Monica w Los Angeles(początek drogi  66) oddalona od centrum kilka kilometrów. Dojazd z lotniska za 1 $. Pozostałe bilety po 1,5$.Plaża Venice Beach w Santa Monica.

 Los Angeles 2011
Podczas powrotu z Fidżi w 2011r. miałem kilka godzin przerwy pomiedzy lotami. Przyjechałem z lotniska  do centrum Los Angeles.
                                                                                       
    Los Angeles 2013
W 2013 ponownie leciałem przez Los Angeles. Podczas tamtych wakacji zwiedziłem drugi najładniejszy region Polinezji Francuskiej Archipelag Tuamotu, Południową Wyspę w Nowej Zelandi, Wschodnie Wybrzeże Australii oraz Hong Kong i Makau.

Podczas tego wyjazdu zrobiłem skok w bok i pojechałem nocnym autobusem do Las Vegas. Musiałem wziąść takówkę z Santa Monica za 50 $(miałem mało czasu).  Nikt nie wiedział gdzie jest dworzec autobusowy Greyhounda. Pamiątkowe zdjęcie na dworcu Greyhounda.

 
                                                 Las Vegas 2013  
 
Las Vegas wcześnie rano.

Hotele i kasyna w centrum. Ja zapłaciłem za hostel ,żeby zostawić plecak i troche się zdrzemnąć. Niestety wieczorem okazało się ,że nie mam budzika i nie mogłem przysnąć na kilka godzin. W nocy miałem powrotny autobus do Los Angeles. Była to 3 noc na siedząco. Czekała mnie jeszcze 4 w samolocie do Polinezji Francuskiej.  Dopiero w Polinezji Francuskiej po przylocie na Atol Fakarava poszedłem spać .

Główna ulica w Las Vegas.

 
W przyszłości wybiorę się do USA  ,żeby zobaczyć inne miejsca historyczno - przyrodnicze. 

Pozdrawiam !.