Australia - Wschodnie Wybrzeże

">Do Australii przyleciałem z Auckland w lutym 2013 r. Wcześniej byłem w NZ na Południowej Wyspie i w Polinezji Francuskiej (Archipelag Tuamotu). Na zwiedzanie Australii miałem około 2 tyg. Po przylocie udałem się od razu na dworzec kolejowy. Przez wyjazdem kupiłem przez internet bilet 14 dniowy na wszystkie przejazdy. Ceny na stronie: tutaj. Trasę można zarezerwować przez e - mail a bilet odebrać na dworcu głównym w Sydney. Najpierw pojechałem do Brisbane. Obiad zjadłem w pociągu za kikanaście dolarów.

 
Brisbane, miejski park z darmowymi basenami. 
australia 007
 
Plaża Surfers Paradise na Złotym Wybrzeżu. Łatwy dojazd pociągiem z Brisbane.
 

australia 008australia 009

 

W Melbourne jest najstarszy dworzec kolejowy w Australii. Wygodnym środkiem transportu jest kolej. W miarę szybko możemy pokonać duże odległości rzędu 1-2 tys. km.  Australia obok USA ,Kanady, Rosji i  Brazylii jest największym państwem na świecie. W czasie całego urlopu możesz zwiedzić maksymalnie połowę dużego kraju ( około 10 tys. km).
 
australia 010
 
Ballarat - łatwy dojazd pociągiem podmiejskim z Melbourne. W XIX w. była tu gorączka złota. Jest tu muzeum z tamtych czasów adres: tutaj .
W Ballarat znajdowano bardzo duże bryły złota. Największa ważyła ok. 70 kg. Nazywała się „Welcome Nugget” i teraz była by warta ok. 3,5 mln dolarów.
 
Na zdjęciu transport konny. Oprócz dyliżansu był jeszcze pociąg. Potem pojawiły się samochody dla których zaczęto remontować stare drogi dla dyliżansów i budować nowe.
 
 
Na terenie Australii  były kolonie karne dla przestępców z Wielkiej Brytanii. Po zwiedzeniu Ballarat pojechałem z Melbourne do Port Campbell gdzie znajduje się Park 12 Apostołów. Dojazd pociagiem z Melbourne do Geelong dalej autobusem do Apollo Bay i do 12 Apostołów. Z Apollo Bay autobus kursuje 3 razy w tygodniu.
 
 Camping 15 min. spacerkiem od 12 Apostołów. 

Skały symbolizujące apostołów.

 Z Melbourne wróciłem do Sydney. Na zdjęciu opera z tyłu jest most.

 Bondi Beach.

Jednego wieczoru wybrałem się do baru. Kupiłem jednego Guineessa drugiego miałem za darmo. Piwo jest w szklankach 0,4 (pint) cena 6 $ aus. Kebab 7, 8 $ aus. Drugie zdjęcie zrobiłem na na plaży Manly.

australia 003australia 004
Ustawiłem aparat na statywie i zrobiłem zdjęcie z opóźnieniem 10 sekundowym. W czasie robienia zdjęcia za mną schowało się dwóch surferów.
 
Ostatniego dnia mojego pobytu była wielka parada w Sydney. Był ostatni dzień karnawału zwany Mardi Gras. Australia to kraj emigrantów, kraj wolności. Ludzie są tacy sami jak w Europie.
 
O kosztach  w menu  "Koszty wszystkie kraje".

Dalej poleciałem zobaczyć Hong Kong. 
Pozdrawiam !