Samoa Amerykańskie

Na Samoa Amerykańskie przyleciałem z Samoa Zachodniego liniami Polynesianairlines.  Pod sam terminal przyjeżdża autobus ,którym można dojechać do Pago Pago za 1 USD. Najładniejszy odcinek drogi z lotniska do Pago Pago biegnie nad samym oceanem. Amerykańskie Samoa ma status terytorium nieinkorporowanego. Posiada dwuizbowy parlament oraz rząd z gubernatorem. Terytorium administrowane jest przez Amerykański Urząd Wyspiarski.
Zwiedzanie tego "małego" kraju polega na przejechaniu autobusem wzdłuż całej wyspy Tutuila( na innej wyspie jest jeszcze park narodowy).
Poniżej moje zdjęcie w Zatoce  Pago Pago. Z tyłu w tle widać port ,który leży przy głównej ulicy. Przy tej samej ulicy znajduje się stary motel w drewnianym budynku gdzie spałem za 45 USD za nocleg. W centrum jest  Mc Donald. Duży zestaw kosztował powyżej 5 USD.  Główna droga biegnie dookoła zatoki.
 
Dalej znajduje się przetwórnia rybna i przystanek mini busów w kierunku Tula(na końcu głównej drogi). W tym miejscu jest bar gdzie mozna zjeść obiad za kilka dolarów USD. 
Poniżej dzienne "fale"  w okolicach Tula.

Z kolei jak pojedziecie w drugą stronę w kierunku  Famagalo to dojedziecie do zatoki.  Na końcu tej drogi jest wioska z kościołem. 
 
Pozdrawiam !!!