Indie

                                                    Indie

Historia Indii sięga starożytności. Około 1500 lat p.n.e lokalne plemiona zostały podbite przez Arjów. W V w p.n.e najechali na te tereny Persowie ( dzisiejszy Iran) a  w 327r. p.n.e przybył tu Aleksander Macedończyk(Macedonia, Grecja). W 1498 r. n.e przypłynął do Indii Vasco da Gama a w 1876 r .królowa Wielkiej Brytanii Wiktoria została Cesarzową Indii. Niepodległość Indie uzyskały w 1947 r. (Mahatma Gandi).
 
Do Indii poleciałem w 2007r. we wrześniu. Była to druga częśc mojej wycieczki. Pierwsza to trekking do bazy pod Mt. Everest.

Poniżej na zdjęciu poranna wycieczka łódką po Gangesie w Varanasi. Cena 150-200 rupii.  Okazało się później ,że cena była za godzinę itp. Oczywiście  posprzeczałem się o jakieś grosze z właścicielem łódki. Do tego miasta przyjechałem z Katmandu.

Widok na Ganges z tarasu mojego "hoteliku". 

203Pamiątkowe zdjęcie z biedniejszych Hindusem na schodach nad Gangesem.

Poniżej "kąpiel w Gangesie".

201

200Takim pociągiem pojechałem z Varanasi  do Goa z przesiadką w Bombaju.  

Komunikacja - aktualne ceny na stronie kolei indyjskich http://www.indianrail.gov.in/ na górze zakładka Reserved Train Beetwen Imp. Ceny lokalnych autobusów w krajach biedniejszych  wachają się w okolicach 1 USD.

Ceny jedzenia - menu główne "Koszty wszystkie kraje".

W Margao w Goa zatrzymuje się pociąg z Bombaju.  Z tego miasteczka jeździ autobus  na najładniejszą plażę Palolem. Blisko Margao znajduje się druga plaża Colva.

Plaża Palolem. Trochę zaśmiecona. We wrześniu duże fale przeszkadzają w pływaniu. Woda bardzo ciepła.

Bar na plaży w Palolem. Ceny w 2007 r. nie były wysokie. Piwo 1 - 1,5 USD. Małe banany kosztowały 10 rupii. Pierożki w pociągu z warzywami kilkanaście rupi. Kurs wynosił 39 rupii za 1 USD.

204Plaża Colva okolice Margao.

206Z Goa pojechałem do Agry. Taj Machal w Agrze. Kaplica cmentarna.została zbudowana na cześć zmarłej żony cesarza indyjskjego w latach 1632 - 1654. Aktualne ceny biletów wstępu http://www.tajmahal.gov.in/ticketing.htmlCzerwony Fort w Agrze. Forteca z XVI w.

Stacja kolejowa Mathura - miejsce urodzin Kryszny.                                   

Świątynia w Mathura. W środku znajduje się cela gdzie urodził się  Kryszna. Jedno ze świętych miejsc Hinduizmu. Mathura znajduje się 50 km od Agry i 150 km od New Delhi.

Hotelik w centrum Mathura "Maharana" adres internetowyhttp://www.hotelmaharanapalace.com/      

212

213New Delhi                          

W stolicy większość podróżników zatrzymuje się w dzielnicy Paharganj. 

Muzeum Indira Gandhi i świątynia w kształcie kwiatu lotosu.

Dzielnica rządowa. Parlament Indii.

Postój tuk - tuk pod dworcem w New Delhi.

To już koniec moich wakacji w Indiach. Pozdrawiam  !!!