Tajlandia

 Tajlandia

Początki tego państwa sięgają X - XII w. Na tereny dzisiejszej Tajlandi przybyli Tajowie z południowych Chin. W czasach kolonialnych Tajlandia zachowała niepodległość. Do Tajlandii przyleciałem w 2008r. Oprócz Tajlandi zwiedziłem kilka miejsc w Malezyjskiej części Borneo w Brunei i Singapurze. Na zdjęciu Pałac Królewski w Bangkoku.

Pamiątkowe zdjęcie na przystanku tramwaju wodnego w Bangkoku. 

Targ wodny Damuen Saduak znajdujący się niedaleko Bangkoku. Można tam dojechać autobusem. 

Pierwsza stolica Tajlandii  Ayutthaya założona w XIV w.

Pamiątkowe zdjęcie na tle mostu na rzece Kwai.  Po drodze leży Nakhon Pathom gdzie można zobaczyć najwyższą stupę buddyjską.

Z Kachanaburi można pojechać lokalnym autobusem do Hellfire Pass (Przełęcz Ognia Piekielnego). Na zdjęciu widać najtrudniejszy odcinek linii kolejowej  krórzy budowali Brytyjscy i Amerykańscy żołnierze w niewoli japońskiej.
106
Byłem też na wyspie Phuket. Na  zdjęciu Patong Beach. Miasteczko Phuket nie leży nad morzem. Hotel Booking lub Hostele aktualne ceny zakwaterowania. Piwo w sklepie około 1 USD. W barach  małe piwo 3-4 USD.

115Na kilka dni popłynąłem na wyspę Phi Phi.  Aktualne ceny można sprawdzić w internecie. Ja chyba zapłaciłem 45 USD za transport w dwie strony na Phi Phi. Noclegi tanie 9 USD(około 300 bht) za pokój z wiatrakiem.

Poniżej mapka dwóch wysp Phi Phi. Duża to Phi Phi Don a mała Leh. Na dużej wyspie pośrodku są dwie zatoki. 

Punkt widokowy na Phi Phi Don.

A to już wycieczka na małą wyspę Phi Phi Leh. Żeby się na nią dostac trzeba wyskoczyć z łódki i wejść na nią po drabinie. Po zejściu z drabiny idziemy przez środek wyspy około 200 metrów (wyspa jest bardzo mała). Na zdjęciu widoczna egzotyczna roślinność.

Wejście na plaże z turkusową wodą.

To już koniec mojej wycieczki do Tajlandii. 

Pozdrawiam !!!