Malezja

                                                                                                             
Do Malezji poleciałem w 2008r. Oprócz tego kraju byłem w Tajlandii, Brunei i Singapurze.

Początki państwa Malezyjskiego siegają XV w. Powstał wtedy sułtanat Malakki. Na początku XVI w. Malezja  została podbita przez Portugalczyków. Póżniej przybyli Holendrzy i Anglicy (Kompania Wschodnioindyjska). 31 sierpnia 1957 Federacja Malajska ogłosiła niepodległość od Wielkiej Brytanii. W 1960r. od Malezji odłączył się Singapur. 

Wieże Petronas Tower o wysokości 451 m. Zdjęcie zrobione z sąsiedniej wieży telewizyjnej Menara( chyba nie było biletów w tym dniu na zwiedzanie wieżowca). 

Świątynia Batu Caves (13 km od Kuala Lumpur). Dojazd autobusem. Na zdjęciu posąg Karttikeja jednego z wielu świętych Hinduizmu. Do świątyni prowadzą długie schody. 

                                                    Borneo, Sarawak                                                 

Podzas tamtych wakacji udało mi się zobaczyć kilka miejsc na Borneo m.in: w okolicach Kuchingu zwiedziłem Semenggoh (centrum leczenia orangutanów), Park Bako a w okolicach Miri jedną z największych jaskini na świecie Niah Caves. W przyszłości może powrócę do prowincji Sarawak czy Sabah zobaczyć Batang Ai, Mulu Caves National Park czy najwyższy szczyt Kota Kinabalu.

Główna droga na Borneo w części Malezyjskiej.Długi dom.Pamiątkowe zdjęcie w Jaskini Niah jednej z największych na świecie. Dojazd z Miri.

Dalej poleciałem do Singapuru. 

Pozdrawiam !