Liechtenstein, Tyrol, Aosta cz.IV, 2016

 

Początki osadnictwa na terenie Lichtenstein sięgają starożytności. Pierwsi byli Celtowie, później pojawili się Retowie. Zostali podbici przez Cesarstwo Rzymskie(powstała prowicja Recja). Tereny zostały poddane romanizacji a po upadku Cesarstwa Rzymskiego germanizacji.

Vaduz to stolica Lichtensteinu(pierwsza wzmianka z XII w). Pamiątkowe zdjęcie pod parlamentem. Na drugim zdjęciu  jest muzeum znaczków pocztowych. Znaczki z tego kraju cieszą się wielką popularnością wśród kolekcjonerów.

Centrum Vaduz a nad nim zamek z XII i XVI w.  Nie jest udostępniony do zwiedzania.  Drugi zamek z XIII w jest w Balzers. Był własnością Habsburgów.

33

Góry w Liechtenstein.Z Lichtenstein pojechałęm  do Tyrolu. Głównym celem była trasa Silvretta.

Początek płatnej trasy Silvretta.

Droga do St. Ankton biegnie przez znany kurort narciarski Ischgl.Pamiątkowe zdjęcie w Sankt Anton ( jeden z największych kurortów narciarskich w Austrii).Z Sankt Anton pojechałem do Niemiec do Ga - Pa i dalej do Monachium na Oktoberfest ( Niemcy cz. I, 2016). Aosta

Podczas tego wyjazdu byłem w Dolinie Aosty i wjechałem do Szwajcarii przez Wielką Przełęcz Świętego Bernarda (przejechałem tunelem pod Mt. Blanc). 

Dolina Aosty za tunelem.Pamiątkowe zdjęcie. Z tyłu masyw Mt. Blanc.  Dalej pojechałem przez przełęcz Bernarda do Szwajcarii do Zermatt.Miasteczko Aosta.

Pozdrawiam !