San Marino ,Rimini, Bolonia

 

 

 

Rimini

  Do Włoch do Bolonii przyleciałem liniami Ryanair. Dalej pojechałem pociągiem do Rimini.  

W Rimini jest szeroka piaszczysta kilku kilometrowa plaża.

Kawałek publicznej plaży graniczącej z kawałkiem płatnej plaży. Jeżeli chcecie to możecie zabrać jedzenie i zrobić sobie piknik na publicznej plaży. Trzeba miec namiot lub parasol plażowy ,żeby schować się przed słońcem. Na plaży w Rimini jest ponad 150 działek z leżakami. Cena za wypożyczenie dwóch leżaków z parasolem w 2015 r. wynosiła 25 euro za jeden 15 euro. 

Ceny w Rimini w 2015r. : Big Mac zestaw 8,5 euro, kebab 4 euro, pizza duża 5 euro + napój, lody 2,70 dwie kulki lub 3,20 za trzy.  Nocleg w hostelu (czyste łóżko z klimatyzacją) 20 euro ze śniadaniem (wszystko pakowane). Noclegi w hotelach trochę droższe. W sierpniu woda po południu bardzo ciepła.

Bolonia

Bolonia została założona przez Etrusków . W czasach cesarstwa  była jednym z najważniejszych miast. W VIII w. n.e została zdobyta przez króla Longobardów i włączona do Królestwa Longobardów. 

Na pierwszym zdjęciu ratusz  XIII - XVI w. na drugim Bazylika św. Petroniusza z 1390 r.( szósty największy kościół na świecie 132 metry długości). W Boloni jest najstarszy uniwersytet na świecie założony w 1088 r.

Piękne arkady w Bolonii.

Na zdjęciu wieża mieszkalna. W XII - XIII w. mogło być od 80 do 180 takich wiez.

Wszedłem na wieżę zobaczyć panoramę miasta.

Koniec tygodniowej wycieczki nad cieplejsze morze. 

Pozdrawiam !