Nowa Zelandia - Wyspa Południowa

Do Nowej Zelandii przyleciałem w lutym w 2013r. (pierwszy raz byłem w Auckland w 2011r.). Po przylocie do Auckland poleciałem do Nelson na Południową Wyspę. Na wyspie są dwie linie autobusowe : Nakedbus.com i  InterCity.co.nz  Bilet lotniczy miałem na trasie Waw - Londyn - Nowy Jork - Lax - Polinezja Francuska - Nowa Zelandia - Australia - Hong Kong - Londyn - Warszawa (Travel Nations).
Nelson ,które jest miejscem wypadowym do Parku Abel Tasman (http://www.abeltasmantravel.co.nz/).
Autobus do Parku Abel Tasman.Bilety można kupić na stronie  http://www.abeltasmantravel.co.nz/  Po przyjeździe do parku możemy kupić bilet na wodne taxi. Ja kupiłem do Totaranui. Bilety pod adresem http://aquataxi.co.nz/         

Ja popłynąłem z Marahau do Totaranui ( z powrotem wróciłem pieszo). Plaża w Totaranui. Trekking przeszedłem  w 2 dni.        

 
 
Fox Glacier
Pamiątkowe zdjęcie przed autobusem Inter City jadącego do Fox Glacier przez Franz Josef.

Z tyłu widać Naleśnikowe Skały(Punakaiki) . Autobus w drodze do Fox Glacier zatrzymuje się w tym miejscu na 20 min.  Kolejny przystanek to Greymouth. Jest tam linia kolejowa do Christchurch przecinająca Alpy Południowe. Ceny biletów na stronie http://www.railnewzealand.com

Franz Josef. Widok na Alpy Południowe. W okolicy jest lodowiec leżący na terenie Parku Westland do którego można dojść spacerkiem. 

Dalej droga biegnie w kierunku Queenstown.

Queenstown liczy około 11 tys. mieszkańców. Pamiątkowe zdjęcie na punkcie widokowym.

Arrowtown. Miasto  gorączki złota niedaleko Queenstown. Dojazd miejskim  autobusem http://connectabus.com/timetables/Route-10-Arrowtown

Milford Sound            

Trzeba wykupić jednodniową wycieczkę. Niedaleko znajduje się największy park z treekingiem Milford. Trzeba rezerwować z wyprzedzeniem ponieważ tyle ludzi wpuszczają ile jest miejsc noclegowych na szlaku. 

 
Po drodze jest tunel. Z drugiej strony jest  zjazd serpentynami do zatoki gdzie jest najładniejszy fiord Nowej Zelandii.

Fiord Milford Sound. 

Mt.Cook  

Z Queensland do Twizel kursują autobusy Nakedbus lub InterCity. Natomiast z Twizel do Mt. Cook. trzeba zarezerwować przejazd busem. Spałem na campingu miałem letni spiwór i nieźle mnie w nocy wygwizdało. Spałem we wszystkim co miałem. Cena za noc 10$ NZ. Szkoda ,że nie ma prysznica.  Zakupy zrobiłem w dużym supermarkecie w Twizel. Zobacz "Koszty wszytskie kraje" w menu górnym.
Pamiątkowe zdjęcie pod Górą Cooka(Aoraki) wys. 3724m. n.p.m. Od nazwy kapitana Jamesa Cooka - Anglika, który dotarł do Nowej Zelandii w 1770r.
Christchurch                                                   
Centrum Christchurch. Miasto liczy ponad 370 tys. mieszkańców. Na zdjęciu obok Most Pamięci w hołdzie żołnierzom poległym w I wojnie światowej. W 2010 r. w Christchurch było silne trzęsienie ziemi. Na zdjęciu  zniszczona katedra w centrum.

 
Dalej poleciałem do Australii. Pozdrawiam !